fbpx

Tamamen dişsizlik yetişkinlerde özellikle yaşla birlikte yoğun gözüktüğü görülmektedir. İlerlemiş ülkelerde dahi, örneğin ABD’de yapılan bir araştırmaya göre 35 milyondan daha fazla kişinin tüm dişlerini kaybettiği yönünde. Bu tip hastalar için temelde iki çözüm vardır; ya akşamları bir bardak suyun içerisine koydukları hareketli protezleriyle, hayatlarını asosyal olarak idame ettirmeye çalışmak, veya da ağızlarında protezleri ile birlikte sosyal hayatından kopmadan ve kendine öz güven ile yaşamını sürdürmek.

Aynı gün içinde hayalinizdeki gülümsemeye kavuşun!

Hareketli protezler total  dişsiz hastalar için bir tedavi alternatifi olup ancak çok büyük dezavantajları mevcuttur;

– Kullanımı ağrılıdır

– Çiğneme fonksiyonu düşük olduğundan hazımsızlık şikayeti ve yeterli beslenememe

– Stabil değildir

– Konuşmada güçlükler vardır

Ve en önemlisi de kendine özgüveni düşüktür.

Hareketli proteze alternatif olarak sadece 4 implant üzerine bir günde sabit köprü yapımı tekniği ile;

  • Implantların daha hızlı bir şekilde çene kemiğine kaynaşması
  • Çene kemiğine sürekli bir kuvvet iletmesi
  • Çene kemiğini dinamik tuttuğu için çene kemik erimesini önlemesi
  • Total dişsiz hastalar için sabit köprü yapılması
  • Çene kemik erimesini durdurduğu için daha genç bir yüz yapısına kavuşturur
  • Daha sağlıklı ağız ortamı
  • En büyük avantajı ise çok kısa bir zaman diliminde hayata yeniden kaldığınız yerden devam etmenizi sağlar

Clinic Eska’da dünya çapında ilerlemiş implant cerrahi tekniği sizleri bir gün içerisinde hayata yeniden gülümsemenize yardımcı olacak.

Clinic Eska’da ki ilk gününüzden sonra, yeni gülümsemenizi ve hissetmenizi sağlayacak olan sabit köprüleriniz geçici olup, implant etrafında ki dokuların tamamen iyileşmesi sonucu kliniğimizde tamamen size özgü gülüş tasarımı ile daimi köprüleriniz yapılacaktır.

Total Dişsizlik – All on Tekniği

Bu sorunun cevabı bir telefon kadar kolaydır. Clinic Eska’da muayene sonrası, yine Clinic Eska’dan ücretsiz konsültasyon için randevu alabilirsiniz. Konsültasyon sonrası kliniğimizde tüm fotoğraflarınız ve alt üst çeneleri gösteren bir röntgen filmi alınarak, sizlerin hayatını implantların nasıl değiştireceği anlatılır.

Çeşitli sistemik durumlarından ve dişlerinde ki kayıplardan dolayı gülümseme istemeyen hastalar için ideal bir tedavi yöntemidir. Bu tip hastalar öyle ki dişleri veya hareketli protezlerini utanç kaynağı gördükleri için çok sevdikleri kariyerlerinden veya sosyal etkinliklerinden vazgeçebilirler.

Hareketli protez kullanmak istemeyen hastalar için mükemmel bir çözümdür. Bir yakının düğününe gitmeyi utanç bilen veya denize protezlerini düşürme korkusu ile giremeyen hastalar için hayali dahi güç olan bir tedavi seçeneğidir.

Ciddi kazalar geçirmiş hastalar için ideal bir tedavidir. Ağır kazalardan dolayı çene kemiğinde meydana gelmiş harabiyetten dolayı hareketli protez kullanmak zorunda kalan hastalar için adeta mucize bir tedavidir.

Uzun süre dişlerini ihmal etmiş hastalar için son derece pratik ve kalıcı bir çözümdür. Özellikle diş hekimine gitmeyi alışkanlık haline getirmemiş hastalar ileri derecede çene kemiği erimesinden dolayı tüm dişlerini kaybeder. Bu tip hastalar için bir gün içinde yine sabit bir köprü ile kliniğimizden çıkması hastayı sosyal hayatından koparmaz.

Hayvansal (domuz veya sığır) veya insan kaynaklı kemik ürünlerinin kendisinde kullanılmasını istemeyen hastalar için ideal bir yöntemdir. Uzun süre kullanılan hareketli protezler sonucu çene kemiğinde meydana gelen erimeler nedeni ile çoğu hastaya kemik tozu veya nakli olmadan implant yapılamayacağı söylenir. Hastaların dinsel veya başka nedenlerden dolayı kabul etmezler. Bu tip hastalar için kemik tozu kullanmadan implant üzeri sabit köprü alternatifi yine bu teknikle mümkündür.

Web sitemizdeki WhatsApp destek hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilir, fotoğraflarınızı göndererek ve ön muayene için randevu alarak fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Clinic Eska, Terrace Fulya’da yer almaktadır. Ayrıntılı adres bilgilerimize buraya tıklayarak iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Gülümsemek kişisel gelişim için önemli bir faktördür

Estetik olmayan diş ve ağız görüntüsü beden dilini ve davranışlarını etkilemektedir! Örneğin konuşurken, yemek yerken, gülümserken sürekli bir ağız kapatma isteği kaçınılmaz olur. 

Hijyenik olamayan ağızda ki oluşan kokular hastalarımızın çevresine karşı olan özgüvenini ileri derecede düşürmektedir. İçten gülümsemek ne yazık ki hayal olabilir. İleri derecede kemik erimesi olan ve tek alternatifi kendinin başka yerinden kemik nakli olan hastalar için alternatif bir tedavidir.

All-on-4 tekniği ile adeta bu ikinci cerrahi ortadan kaldırarak hastanın daha bir kısa zamanda başarı şansı %96 olan bir tedavi almasını sağlar.

SİZİ DE DAHA FAZLA VAKİT KAYBETMEDEN ALL ON 4 TEKNİĞİ İLE TANIŞMAYA DAVET EDİYORUZ

All on 4 Tedavisi

WhatsApp Danışma Hattı